Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jake Long

30. 3. 2014

Jake Long

Věk
13-14 Let
Pohlaví
Muž
Druh
Človek (Drak)
Titul
Americký Drak
Karma
Kladná
Autor
Jeff Goode
Hraje
Dante Basco
Blízcí
Lovec, Haley Longová, Lao Shi, Hans Rotwood, Rose
Výskyt
Americký Drak Jake Long/American Dragon Jake Long

Jake Long je hlavní hrdina seriálu a je to 13 letý chlapec z New Yorku.

 

Bývá s mámou (Susan), otcem (Jonathan) a jeho 8 letou sestrou (Haley), která je rovněž drak.
Jeho máma a část rodiny je původem z Číny. Jake je osmákem na základní škole a miluje skateboarding, jemu se věnuje se svými dvěma kamarády a zároveň spolužáky Trixie a Spudom. Přece ho však trápí něco, s čím se nemůže nikomu přiznat (včetně vlastního otce) - je Americký drak! Jeho úkolem je chránit kouzelné bytosti žijící tajně v New Yorku. Na tuto povinnost jej trénuje jeho děda (čínský drak). Jake je proto často zmatený, protože musí zvládat žít dvě životy - život obyčejného člověka a život mýtického ochránce. Navíc se zamiluje do nové spolužačky Rose, která má ovšem také jedno velké tajemství - je žačka Jakeovho největšího nepřítele - lovce draků, který je taktéž i nepřítelem kouzelných tvorů.

Charakter: 
Jake je trochu pyšný a lehkomyslný (v 2. sérii se tyto vlastnosti trochu zmírnily v důsledku, že si už začíná uvědomovat důležitost svého poslání Amerického draka a narůstajících problémů i v jeho vztahu s Rose, poté, jak se dozvěděl, že je lovkyně). Jake miluje hip-hop, videohry a často používá slang. Na veřejnosti se sice navenek snaží být "cool", ale jinak je uvnitř věrný, milý a obětavý, v určitých situacích dost naivní.
Jake má mnohdy konflikty i se svou rodinou, především však s mladší sestrou Haley, která je talentovanější a je miláčkem celé rodiny, což Jake nedokáže unést a snaží se ji ignorovat, nebo její dělat naschvály, ačkoli v hloubi duše ji má rád. Nejvíce ho však štve, že Haley je druhý Americký drak v pořadí.
Což je však jeho nejčastější chyba - při řešení každého problému se snaží vyhledávat zkratky, co věčně způsobí ohrožení nejen jeho, ale i jeho rodiny, přátel, či dokonce kouzelného světa. Ale naštěstí si to stihne včas uvědomit a napravit své chyby. Ale ve vážných situacích si umí zachovat loajálnost a dokáže na záchranu kohokoliv vsadit vlastní život. Vždy se ukáže, že navzdory jeho časté lehkovážnosti by nikdy nedopustil, aby se komukoliv něco stalo a věrnost a oddanost jsou stále jeho základem.
S Rose má zato velmi čistý vztah (až na to, že nemohou být spolu).
 

Jakeova dračí transformace


Jake má odlišný způsob přeměny na draka v obou sériích.
V 1. řadě se mění doprovázením plamenů po celém těle a v 2. sérii své tělo obklopí velkou modrou aurou, která jej změní na draka. Také však může měnit i jednotlivé části těla jako hlava, ruce, oči, uši, nohy, ocas.

Dračí křídla: 
Se svými křídly může Jake létat velmi rychle a manévrovat. V epizodě "Povinosť bodyguarda" bylo zaznamenáno, že jeho nejvyšší rychlost letu byla 179 mil za hodinu.

Dračí drápy: 
Drápy slouží Jakeovi jako součást jeho základní síly. Může je využívat v bitvách, kde dokáže přemoci velké kouzelné tvory (např. v částech "Rodinný podnik, Svlékání"), nebo je jimi schopen zvednout velké neživé předměty (např. v epizodě "Legenda o Dračím zubu, Hrdina časostroju"). Může však s pomocí drápu i vybírat zámky (např. v epizodě "Nadpřirozený úterý").

Dračí oči a uši: 
(Ačkoliv dračí oči a uši Jake většinou používá, když je v lidské formě), slouží mu k zesílení zraku a sluchu. Pomocí dračího zraku může vidět i v naprosté tmě s infračerveným viděním a rovněž může vidět i do dálky. Dračí sluch mu slouží k slyšení do větší dálky, nebo přes blokující překážky.

Dračí oheň: 
Podobně jako všechny draky i Jake má schopnost dýchat oheň. Může vychrlil klasický plamenomet, nebo i ohnivé koule, s nimiž dokonce může i ručně manipulovat, aniž si popálil ruce (např. v epizodách "Trénink ze staré školy", Lovecká kořist, Dvě tváře psíka Fu").

Technika dvojník: 
Poprvé byla použita v 2. sérii v epizodě "Gang dvojníka". Tato schopnost je jedinečnou zručností všech draků: Je to schopnost vytvořit svou chi energii na vytvoření vlastního dvojníka. Má to velkou výhodu v boji na oklamání nepřátel. Je také možné vytvořit více dvojníka, ale jen za cenu ztráty vlastní životní energie. Způsob vytvoření dvojníka závisí na tom, z jakého druhu chi je vytvořen. Dvojník z kladného chi bude dobrý a poslušný a dvojník z negativního chi bude špatný a neposlušný.

Dračí kůže: 
Jakeova dračí kůže je extrémně tvrdá a odolná vůči poškození. V epizodě "Akademie" Rose poznamenala, že draci mají slabost na kůži za levým uchem a úder v této oblasti bude mít za následek okamžitou smrt.
Dračí ocas Jakeov ocas má vynikající sílu, délku i manévrovatelnost. Jake ho využívá obvykle na nečekaný útok na nepřítele (např. v epizodě "Zmatená mysl"), nebo pro přístup k objektům mimo svého dosahu (např. v epizodě "Hlídání trola).

Dračí nohy: 
Tato schopnost v seriálu není velmi používaná. V 1. sérii Jake použil dračí nohy při pokusu políbit Rose v epizodě "Lyžařský výlet" av 2. sérii v epizodě "Nadpřirozený úterý" je použil, aby působil vyšší na fotografii s Nigelem.

 Tenhle Hrdina má skvělou moc protože se muže proměnit v červeného draka když je náké velké nebezpečí.Tuto schopnost se snažil předvšema zatajit jenže jeho tajemství nakonec bylo odhaleno.Jake Long má poslání ochranovat magický svět a všechny přátelé vněm.On je výborná postava.Mě se nejvíc líbý jako drak to pak má super schopnosti ale jako obyčejnej kluk je také dobrej protože je chytrí.

 

 korea.jpg www.jeffgoode.com/…/

  

 

 

 

American_Dragon_by_999agApng.jpg american dragon image by samlec

 
 

 


Poslední fotografie



Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 41457
Měsíc: 1073
Den: 24