Jdi na obsah Jdi na menu
 


Animalia

3. 3. 2015

1.Jak to všechno začalo

2.Řeka času (mlha času)

3.Lapeni v rýmu

4.Zapomnění

5.Velký příběh ve skratce

6.Náprava psaného

7.Motýlí zima

8.Ticho v Animalii (text)

9.Don leguan (text)

10.Daleko a ještě dál

11.Být Peter Aplebotton

12.Animalská taltotopie (text)

13.Viprav  mozku

14.Zachrante bažinu

15.Tunelové vidění

16.Limova výprava

17.Co je dobré slovo (text)

18.Alexův tajný závod

19.Hvízdáni ve tmě

20.Volání do akce (text)

21.Svět podle Lima (text)

22.Nič než pravda

23.Přádání snů

24.Jak překonat smutek (text)

25.Tuneloví král (text)

26.Den kdy Zoe naslouchala

27.Alexův ostrov pokladů (text)

28.Výlet za pocitem vyni

29.Zvíře  v nás

30.Záhada stracené Melby (text)

31.Štršidelní příběh

32.Balada o zloduchovi

33.Ot a až po zet

34.Drak a noc

35.Zítřek

36.Strážce jádra (text)

37.Narezení ráj

38.Skrití kodes

39.Spět do součastnosti (text)

40.Co svět potřebuje (text)

Porotóo,poroto,máte šťestí,máte šťestí,protože mááteé měeeeee.Ve mě,jo ve mě věřte stááléé jóro,začit jóro,začit.Tehle televizní show,hvězdo,hvězdo hvězdičko po usmějse maličko.

Rostra sama samička,bažina nikoho nehička,já to zvládla.Srdce mám zranené,přišli sem časy zlé.Já to zvládla slzi mé ti ne potkáš,cidlivou mě nepoznáš.Předvadění je život můj,neumím být sama sebou,hvězda jsem,tadi já,když budu upřímná.Zvládnu to i jááááááá.

Norbert:Ti jsi překrásná nožko,ti jsi ta inteligentni,stilová.Přísahám ti  jsi všechno to co si chlapik může přát.Ti jsi ta překrásná Nožkooooooo.

A:Jo tucet livancu jóro,a já je přidam záderral.Ať se plach hrnou dokud se Tiranicus nevráti.Je Animalia že Rigvingstn je zpátky.Naše drahá Animalia,Animalia jsi krásná.

Když nemůžete najít slovo,které se hodi do rímu.Vytvoříte si nové,to podaří se i mímu.

8.Snad se vám náš příběh líbil,řikame mu balada,tak nebudte zloduši.Limo:Tomu řikam cená lekce.

8.Naše pusi můžou mluvit,tak proč tu zívate,mlčet můžete skusit,pak si nezaspívate.Tvoje rty se můžou híbat,jo když loučení nemá grác,tak můžou lásky líbat a nebo alespon smát,alespon smát.

Balada za chvílku končí a my budeme domů,Zloduch je prič a my vyhráli,a to celé končí.

17.Já jsem blázen do banánu,snim začinám svůj den,jim banány zralé banány ti jsou vždycky jako sen.Banány,skvěri banány,jsou mí.

Ó tiranie,jsem faninka tvá,tahle země má,fakt velký plán.Jsou tadi ti nejlepší lívance,jetu země,velkých namíje,Tiranie ať žije.Hymna.

20.Jóho poslechnete,jóho,vy všichni,méhé,méhéré,vi-hi vi-hi-hi,joho,jo ho ho,je čas slyšet mé volání Animália,Animalia nezrat mě.Animalia volam všichni do akce,nikdo nesmí zůstat vzad.Livigstone mě požádal abych vyhlásila poprach,jeden je tu za všechny,všichni pak za jednoho Animália.Lie 5,nezrat mě Animalia čeka nás schůzka našim vůdcem a to přímo knohovně,není čas na spaní,musíme se zejit do jádra,jeden je za všechny,všichni za pak za jednoho jóho,jóho.Jeden je tu za všechny,všichni pak za jednoho,johú,johú,johú,johú mihi.mihihi,vih vihihi,johú johúhú,sliště volání vi-ráá-ste do-ak-cééééé,Animalia,Animalia.

21.Dobrou noc sladké sny,ať se ti krásně spíí,dobrou slonicko.

Přišel déšt tak zpívam tuhle píseň a pověstě my co může být mokrejší,pába pád a duj.

24.Můžete my říčt,můžete mě vidět a taky slišet.

30.Vše nejlepší Alexi,musíme říct,že ti si nejlepší očko,celé Animalii.V případu jsi první,když se zjeví tajemství.Kdy bys ses zeptal,žekneme že jsi nejlepší dětektiv dějináááách,stop,stop

Není to rím ani Australie,je to místo zvané Animalia,aby sní nebyla kálie,Abyste ji zachránily,její jméno zrímovali z květinou jménem mochurapka podivna/ibyšek/azarie/chryzaténa.

40.Všichni volaj Animalia ta vnam všem,skvětá aš tam oko zahlédne,jé,je,jé,je.Hymna.

Oslavujeme,oslavujeme,oslavujeme Animalskou sóustavu.Zórdustavu podepíšem,oslavujeme a srdce komunikujem své klesání.Oslavujeme,komunikujeme a srdce všech klesají,chránit jádro ať daži se mu ať září navěky,zordustavu máme,máme.

Zloděj nočni jsi mi ukrad,srdce míí.Nemůžu bez tebe žít ti jsi hrdina můj,miluji tě mstiteli,hudebni pozdrav.

Limo:všichni slavíme,všichni slavíme,veselejší budoučnost.Lepší než byla,nový den nám začiná.Jádro uš své strážcre má,my oslavujem névé strážce jádra.

36.Milé jádro je čas spát,klid máme,mě tě u-hlí-dat.Z:Livigstn a Nožka chtěji ti říčt,že je čas končit sedmé hudebním.A:Tva hudba je ta nej-lep-ší,však toho nás teť po-tě-ší,abychom tě uchránily.Nás osud se spe-če-tí tíííím.Tet ví-me proč jsem sem přišli,abychom by se stráážci jááádra stačí.

Animalia

Animalia je animovaná pohádka, která se odehrává v Džungli mimo svět lidí. V této Džungli je království zvířat, ve kterém jsou i dva lidé, kteří se do Animálie dostali portálem - Alex a Zoe. Těmto dvěma lidem se často říká ''Brouci'', říká jim tak především tygr Tyrannicus, který je nemá rád, protože mu neustále kazí jeho plány na ovládnutí celé Animálie a její obyvatel. Každé království má i svého krále a tím je přirozeně lev Livingstone, jelikož je lev Král zvířat. Livingstone má jako král na starosti Jádro, které je v knihovně a na kterém je celá Animálie závislá a její obyvatelé taky. Livingstone má taky asistentku samici nosorožce - Reenie (Nožku), která má na starosti knihovnu. Hlavní zápornou postavou je v této pohádce lasice The Creeper, známý spíše pod jménem Zloduch, který je přímo posedlý Jádrem a chce ho celé jen pro sebe.

LivingstoneTyrannicus

Livingstone(livingston LivingstT.lion)/Tyrannicua/Tyranicus tiger

 Jelikož je Livingstone lev - Král zvířat, je taky vládce Animálie. Je rozvážný, klidný a hodně pracovitý. Má rád ticho, klid, mír a především taky chvíle, kdy Jádro nestřílí žádné jádro spory. Když unikne nějaká jádro spora, vyšle svůj tým, ve kterém jsou Alex, Zoe, G'bubu a Iggy (Limo), aby ji našli a vrátili zpátky do Jádra. Když potřebuje s něčím pomoct, většinou poprosí Alexe, který mu vždy pomůže velice rád. Nemá moc rád Tyrannicuse, jelikož neustále vymýšlí, jak by mohl získat vládu nad Animálií místo něj. Má taky přítele v lidském světě, který pracuje v knihovně a vypadá jako jeho lidská verze. Jeho nejlepší přátelé jsou Alex, Zoe, G'bubu, Iggy (Limo) a jeho pomocnice, knihovnice a zároveň jeho pravá ruka Reenie (Nožka).

 Tyrannicus je tygr, který chce místo Livingstona získat pozici krále celé Animálie, aby ho všichni poslouchali a dělali co řekne. Livingstone ho, ale i přes toto chování bere stále jako obyvatele džungle a tak mu vždy dává jen mírný trest, jako je třeba sbírání odpadků. Má asistentku Fushiu (Liset), která ho většinou podporuje a pracuje pro něj. Občas taky pracuje pro Allegru a pomáhá jí se stát slavnou hvězdou, ale vždy zklame. Všechny jeho plány na ovládnutí Animálie mu pokaždé zkazí Alex a Zoe, kterým říká Brouci . Po tom, co on sám zklamal ve všech pokusech ovládnout Animálii, pomáhá mu The Creeper známý jako Zloduch, výměnou za to, že až bude král, nechá ho, aby si dělal s Jádrem cokoliv bude chtít. Jelikož Zloduch dělá někdy něco pro Tyrannicuse, tak Tyrannicus dělá někdy i něco pro Zloducha.

AlexZoe

Alex,Zoe

MelbaMelford

Melba a Melford Mouse

The Creeper 

The Creeper Zloduch/Zetli,Liset (Fuschia fox)

 The Creeper, přezdívaný "Zloduch" je hlavní záporná postava pohádky Animalia. Často pomáhá Tyrannicusovi se dostat na pozici krále Animálie a Tyrannicus mu výměnou za to slibuje, že až bude král, nechá ho dělat si s "Jádrem" co chce. Jako jedinému obyvateli Animálie mu taky zůstal dar vidět portály, kterými se může dostat z jakéhokoliv místa na jiné. Tuto schopnost má kromě něj ještě Alex, který ho osvobodil z portálu, ve kterém byl roky vězněn, a který ho na rozdíl od Zloducha využíval pro dobré věci. V těchto portálech má svůj úkryt, ve kterém má různé haraburdí a sleduje odtamtud vše, co se děje v Animálii. Je naprosto posedlý hledáním jádro-spor, které si následně nechá, nebo je otráví a podstrčí týmu, který je hledá.

AllegraReenie

Allegra/A´legra alligator,Rennie/Rhinu (Nožička)

Allegra je samice aligátora, která žije v bažině a chová se, jako by byla celá jen její. Neumí číst a vlastně neumí nic. Chce se stát slavnou a všemi oblíbenou skvělou zpěvačkou, což se jí nikdy nepovede, protože její zpěv je naprosto hrozný. Když začne zpívat, všichni radši někam utečou nebo se schovají. Jsou ale i nějaké výjimky, při kterých umí zpívat krásně. Většinou jí s jejími pokusy o slávu pomáhá Tyrannicus jako její advokát. Má dvě aligátoří obdivovatelky, které ji jako jediné z celé Animálie mají rády a žijí s ní v bažině jako její poddané. Stejně jako Tyrannicus nesnáší ''Brouky'' - Alexe a Zoe. Se Zoe sice občas i dobře vychází, ale jinak se navzájem nenávidí, jelikož se k ní Allegra nechová zrovna moc přátelsky.

 Reenie (Nožka) je samice nosorožce. Má na starosti knihovnu a je Livingstonova pravá ruka, která mu často pomáhá. Chová se přátelsky k Alexovi a Zoe, neříká jim ''brouci'' jako většina obyvatel Animálie a má přítele - nosorožce Huberta, který je taky šéf vysílání Křídlovize. Má svoji zahrádku, nosí brýle a je docela chytrá. Občas začne zmatkovat, protože něco nestíhá nebo je přepracovaná a ani moc se nesměje vtipům.

G'bubuIggy

G´bubu gorilla (Gibubu),Iggy (Limo

 G'bubu je gorila a patří do týmu, který hledá jádro spory, které uniknou z Jádra. Jelikož je obyvatel Animálie, stejně jako na ostatní její obyvatele na něj působí unik jakékoliv spory, což má za následky třeba ztrátu řeči, zdivočení, ztrátu paměti apod. Jeho nejlepší přátelé jsou Iggy (Limo), Alex a Zoe. Je věrný Livingstonovi a nesnáší Tyrannicuse kvůli jeho chování. Jeho nejoblíbenější a zároveň nejchutnější jídlo jsou banány, které jí denně, což je vlastně přirozená potrava goril. Když je někdo v potížích, bez váhání použije své svaly, aby mu pomohl. Je taky gorila, která v minulosti porazila tři obří žáby.

 Iggy (Limo) je jedna z hlavních postav animované pohádky Animalia. Jeho nejlepší přátele jsou G'bubu, Alex a Zoe, se kterými hledá jádro spory, které Jádro vystřelí, což celkem dost často. Hodně často se oslovuje Leguán Limo Limácio (Iggy D'lguana) a docela umí hrát na svou trumpetu. Jako na ostatní obyvatele Animálie na něj působí únik jádro spor potřebných pro civilizaci a život v Animálii, které způsobí například ztrátu paměti, ztrátu řeči a podobné následky. V jedné epizodě dostal vzkaz od svého dědečka, na kterém bylo napsáno, že je z části chameleon a že má za ním přijít, než navždy odejde do ''věčného ráje''. Když Iggy dorazil k rodinnému stromu, kde potkal spoustu svých příbuzných a našel svého dědečka, odmítl přijmout fakt, že je ve skutečnosti napůl chameleon, ale později to přijal a tak se od svého dědečka naučil používat své schopnosti, ale bylo to velmi náročné a pro Iggyho taky docela bolestivé. V té samé epizodě poté úplně sám získal jádro sporu a vrátil ji zpátky tam, kam patří - do Jádra.

 

Jádro

Motil/Motilovize

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 64692
Měsíc: 1151
Den: 15